Miben más a Montessori óvoda?

A Montessori óvodába belépve egy barátságos, meghitt környezet fogad. Hívogató kuckók, Montessori játékok,  természetközeli dekoráció, zöld növények teszik otthonossá az óvodát, amely minden évszakban kész a megújulásra. A Montessori óvoda biztonságot, nyugalmat sugall .

Montessori óvodánk belső tere tágasvilágosrendezett. A gyermekeket egy "előkészített környezet" veszi körül, amely lehetővé teszi az önálló játékot, tanulást, munkavégzést. A nyitott polcokról szabadon választhatnak Montessori eszközöket. A gyermekek az eszközök használata közben, észrevétlenül szereznek ismeretet, tudást.

A Montessori teremben az óvodások kisebb-nagyobb csoportokban, úgynevezett mikro-csoportokbanközösen tevékenykednek, megismerik milyen az együtt végzett munka öröme.

A Montessori csoportszobákban a gyermekek könnyen eligazodnak. Minden újonnan érkező gyermeknek megtanítjuk, hogyan kell a játékeszközökkel bánni és hogyan kell a környezetük rendjét folyamatosan fenntartani. A  Montessori területek elkülönülve, külön polcokon vannak elhelyezve, jól láthatóan, a gyermekek szemmagasságában. Elkülönülő sarkokban vannak a mindennapi élet praktikus eszközei, vagy az érzékelésfejlesztő játékok. Izgalmas felfedezést nyújt a kozmikus világ kuckója, ahol a növényekkel, állatokkal, ásványokkal, vagy különböző kísérletekkel ismerkedhetnek az óvodások. Elkülönítjük még a nyelvi és a matematikai fejlesztés területeit is. Az előkészített környezetben a gyermek szabadon fedezheti fel a világot. Emellett, biztosítunk a termekben kézműves sarkot, vagy csendes, elvonulásra való olvasó sarkot is.

Montessori pedagógus személyisége melegséget, szeretetet sugároz; nyitottan, érdeklődően fordul minden egyes gyermekhez. A szeretet, és az elfogadás érzése veszi körül a gyermekeket, ami a mindennapokat szebbé teszi. Szeretetteljes környezetben a gyermekek is, a pedagógusok is hatékonyabbak.

A Montessori óvoda lehetővé teszi, hogy a gyermekek kibontakoztathassák vágyaikat, engedi, hogy maguk fedezzék fel a világot, tevékeny, boldog gyermekkort éljenek meg, és ezáltal, kiegyensúlyozott, a világra nyitott felnőtteké válhassanak.