Angol nyelven  minden nap

Ma már sok óvoda ajánl az egyéb szolgáltatásai közt angol nyelvoktatást fakultációként, de ezek általában délutáni,  heti 1 alkalmas, irányított  foglalkozások. A mi óvodánkban, a gyermekek számára minden nap, nyelvi környezetet biztosítva teremtjük meg az angol nyelven történő folyamatos kommunikációt.

Az idegen nyelv tanulása kisgyermek korban még ösztönös. Ha valaki már korán ismerkedik az idegen nyelvekkel, valószínű, hogy gyorsabban fogja azokat megtanulni, s ezzel megalapozza a későbbi , iskolai, tudatos nyelvtanulást, befolyásolja a más nyelvek és kultúrák iránti későbbi fogékonyságot. Érdemes-e a kisgyermeknek korán megmutatni az idegen nyelveket? Szerintünk igen, de nem mindegy, hogy hogyan... Montessori pedagógiájú óvodai csoportjainkban mindennapos angol nyelvi nevelést biztosítunk. Az angol nyelven nevelő pedagógusunk ANGOLUL beszél a gyerekekhez, így a mindennapi szituációkon, játékokon keresztül észrevétlenül, természetes módon ismerkednek a gyerekek az idegen nyelvvel.  A gyerekek az angol nyelvű instrukciókat hamar megértik, szókincsük hétről-hétre bővül. Sok mondókát, dalocskát, körjátékot ismernek. A sok szép játék mellett jelentős számú angol nyelvű mesekönyv is található óvodánkban. A gyerekek úgy "csipegetik fel" az angol nyelvi szavakat, mondatokat, dalocskákat, ahogy azt az anyanyelvükön is teszik. Angolul beszélő pedagógusaink mellett angol nyelvi lektor is részt vesz a mindennapos nevelőmunkában, ő kizárólag angol nyelven társalog, játszik a gyerekekkel.A Montessori pedagógiájú csoportban a gyerekek az érzékszerveiken keresztül, látva, hallva, tapintva szereznek konkrét nyelvtudást. Valamennyi Montessori játékunk angol nyelven is sok lehetőséget kínál, hiszen ezeknek az eszközöknek a bemutatása egyszerű nyelvezetű. A Montessori-féle "három lépcsős lecke" nagyszerű lehetőség az egyszerű fogalmak megismertetésére. A szavak a játék során beépülnek a gyermek passzív szókincsébe, majd a szituációk során ez aktív szókinccsé alakul.