Természetközeli óvodai élet

Semmi sem lehet annál fontosabb, mint felfedezni az erdő, a mező, a vízpart csodáit; ösvényeken barangolni, tobozt és makkot gyűjteni, madarak hangjában gyönyörködni, harmóniában élni a természettel, s önmagunkkal. Óvodánk kedvező elhelyezkedése természetközeli lehetőségeket nyújt a gyerekeknek.

A Montessori Óvoda festői környezetben található, Zalaegerszeg külvárosi részén: erdő, arborétum, forrás-völgy, patak ölelésében. Igyekszünk minél több időt a szabadban lenni, hetente kirándulunk a környékbeli mezőre, erdőbe. A friss levegőn való szabad mozgás jótékony hatással van a gyerekek egészségére.

A környezettudatos nevelés az óvodában alapozó jellegű, így meghatározó szerepe van a felnőtté cseperedő gyermek környezetkultúrájának kialakításában. Óvodánk biztosítja a gyermekeknek a környezet közvetlen megfigyelését, a tapasztalatszerzést, az összefüggések megláttatását. A séták, kirándulások során látott, tapasztalt összefüggések, a gyűjtött "kincsek" a kertpedagógiai foglalkozásokon feldolgozásra kerülnek.